Domácí ošetřovatelská péče

Posláním obecně prospěšné společnosti je zajistit pro pacienta a jeho blízké poskytování zdravotní ošetřovatelské péče v jeho domácím prostředí po dobu 24 hodin denně. Tato péče je hrazena ze zdravotního pojištění na základě předpisu (indikace) ošetřujícího nebo praktického lékaře. Služba může být poskytnuta na přání klienta i bez předpisu (indikace) lékařem. V tomto případě je péče hrazena klientem.

 

Kdy zvolit služby domácí ošetřovatelské péče?

Jste-li ve zdravotnickém zařízení a budete potřebovat další odbornou péči (převazy ran, aplikace injekcí, rehabilitace ad.) po propuštění do domácího léčení.

Nejste schopni ze svého domova a ze zdravotních důvodů docházet k lékaři a je nutné další sledování vašeho zdravotního stavu.

Vyžadujete spolehlivou a kvalitní péči poskytovanou v bezpečí vašeho domova.

 

Nejčastější konkrétní příklady domácí ošetřovatelské péče.

Převazy ran, ošetření proleženin, rehabilitace v domácím prostředí, odběry biologického materiálu v domácím prostředí, kontroly krevního tlaku a dalších životních funkcí.

Kontroly glykémií (hladin cukru v krvi), péče o pacienty se stomiemi nebo permanentními močovými katetry (cévkami), komplexní kontinuální péče o nesoběstačné nebo ne zcela soběstačné pacienty (včetně pacientů s cévní mozkovou příhodou).

 

O služby domácí ošetřovatelské péče můžete zažádat při propuštění z nemocnice nebo u svého praktického lékaře.